Strona główna » Blog Binkle
Inni szukali
Bezpieczeństwo
Płatności obsługuje PayUPłatności
Nad bezpieczeństem transakcji czuwa CertumBezpieczeństwo
Sklep utrzymywany jest na serwerach HEKKO.Hosting

Blog Binkle

Wyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Drewniane okulary przeciwsłoneczne

Drewniane okulary przeciwsłoneczneW ofercie sklepu BINKLE pojawiły się nowe drewniane okulary przeciwsłoneczne. Są to okulary marki PolarZONE. Soczewki okularów posiadają filtr UV400 oraz polaryzację. Oprawki okularów wykonano z trwałego tworzywa, natomiast zauszniki ją bambusowe. Okulary bambusowe zostały wykonane w fasonie Nerdy i posiadają lustrzane soczewki. Drewniane okulary przeciwsłoneczne zostały wyposażone fleksy czyli amortyzatory na zawiasach okularów. Dzięki temu okulary są bardzo wygodne.
Przeczytaj całość

Soczewki okularów przeciwsłonecznych

Soczewki okularów przeciwsłonecznych

Kolory soczewek w okularach przeciwsłonecznych


Okulary przeciwsłoneczne zapewniają ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Za tę właściwość odpowiada filtr UV. Pełną ochronę przed promieniowaniem UV zapewniają filtry UV 400. Chronią oczy zarówno przed promieniowaniem UV-B, UV-C oraz najbardziej szkodliwym UV-A. Nie każdy wie, że kolor i przyciemnienie soczewek nie mają za wiele wspólnego z filtrem. Mogą być okulary przeciwsłoneczne całkowicie przeźroczyste i bezbarwne i w takim samym stopniu filtrować szkodliwe promienie ultrafioletowe. Po co w takim razie przyciemniane soczewki okularów?


Przyciemnienie i kolor soczewek w okularach przeciwsłonecznych mają wpływ na komfort widzenia w słoneczne dni. Jeżeli chodzi o stopień przyciemnienie to okulary przeciwsłoneczne możemy podzielić na cztery kategorie:

Przeczytaj całość

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

 

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest polaryzacja. Wikipedia wyjaśnia bardzo profesjonalnie: „Polaryzacja to właściwość fali poprzecznej, dotycząca uporządkowanej relacji między kierunkiem oscylacji zaburzenia a kierunkiem rozchodzenia się fali.” Fajnie, tylko co to znaczy? Najprościej jest opisać co uzyskujemy za pomocą polaryzacji. Tak więc okulary przeciwsłoneczne wyposażone w warstwę polaryzacyjną nie przepuszczają światła odbitego. Oznacza to, że patrząc przez takie okulary nie oślepiają nas refleksy słoneczne, słońce odbite od gładkich powierzchni i jasnych powierzchni. Nieprzepuszczanie światła odbitego dotyczy zarówno światła słonecznego jak i sztucznego.
 

Różnica okularów z polaryzacją i bez polaryzacji

 

Różnica jest dostrzegalna bardzo szybko. Otóż patrząc przez okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją zauważymy zdecydowanie mnie odblasków szczególnie od gładkich powierzchni takich jak na przykład karoserie samochodów, woda, mokre nawierzchnie. Nosząc zwykłe okulary przeciwsłoneczne kolory...

Przeczytaj całość

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem

Podstawowym zadaniem okulary przeciwsłonecznych jest ochrona naszych oczu. Aby okulary przeciwsłoneczne chroniły nasze oczy muszą posiadać filtr UV. Działanie takiego filtru polega na nie przepuszczaniu szkodliwych dla oczu promieni słonecznych. Należy zwrócić uwagę, ze nie każde okulary przeciwsłoneczne muszą posiadać filtr UV. Dlatego wybierając swój ulubiony kształt i kolor okularów warto również poświęcić chwilę uwagi na sprawdzenie czy wybrane okulary przeciwsłoneczne posiadają odpowiedni filtr.
 

Co robi filtr UV w okularach przeciwsłonecznych

 

Zacznijmy od tego co to są promienie UV. Promienie UV to skrót od promieniowania ultrafioletowego. Słońce emituje trzy rodzaje promieniu UV: UVA, UVB oraz UVC. Promieniowanie UVC jest zatrzymywane przez warstwę ozonową naszej planety. Pozostałe typy promieni, czyli UVA oraz UVA nie są zatrzymywane przez warstwę ozonową i docierają do powierzchni Ziemi, co oznacza, że mogą szkodliwie wpływać na nasze zdrowie. Najbardziej popularnym filtrem oraz jednocześnie najlepiej chroniącym nasz wzrok jest filtr UV400. Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV400 całkowicie powstrzymują szkodliwe dla oczu promienie UVA oraz UVB.

Przeczytaj całość

Nakładki przeciwsłoneczne na okulary

Nakładki przeciwsłoneczne na okulary

Okulary przeciwsłoneczne czy okulary korekcyjne

Wiele osób noszących okulary korekcyjne staje przed dylematem co zrobić w sytuacji mocnego słońca i konieczności noszenia okularów przeciwsłonecznych. Pierwsza opcja to zakup okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych. Okulary takie dają największe poczucie komfortu jednak wiąże się to z dużymi wydatkami. Druga opcja to zrezygnowanie z okularów korekcyjnych na rzecz okularów przeciwsłonecznych. Opcja ta oczywiście jest nie polecana. Nie noszenie okularów korekcyjnych może prowadzić do nieprzyjemności. W najlepszym wypadku niskie jest tylko poczucie komfortu. Wychodząc na przeciw osobom borykającym się z takim problemem producenci okularów przeciwsłonecznych mają w swojej ofercie nakładki przeciwsłoneczne na okulary korekcyjne.

Przeczytaj całość

Dlaczego warto wybrać okulary polaryzacyjne

Dlaczego warto wybrać okulary polaryzacyjne

Dlaczego warto wybrać okulary polaryzacyjne

Praktycznie w każdym sklepie z okularami przeciwsłonecznymi możemy zauważyć podział okularów na okulary przeciwsłoneczne oraz okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne. Porównując jedne i drugie okulary na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie dostrzec żadnych różnic. Oprawki oraz soczewki wyglądają na takie same, natomiast różnica w cenie jest dostrzegalna. Aby zobaczyć różnicę pomiędzy okularami przeciwsłonecznymi z polaryzacją i bez polaryzacji należy te okulary założyć oraz wyjść na dwór w słoneczny dzień. Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją dają dużo większe poczucie komfortu, zdecydowanie mniej męczą oczy, a obraz docierający do naszych oczy jest bardziej przejrzysty i wyraźny.

Przeczytaj całość

Niższe ceny za wysyłki okularów do Paczkomatów

Niższe ceny za wysyłki okularów do Paczkomatów
Od wczoraj w naszym sklepie obowiązują niższe ceny wysyłki do Paczkomatów. Stara cena wynosiła 14 zł a nowa cena wynosi 11 zł. W naszym sklepie preferujemy ten rodzaj wysyłki aczkolwiek jako klient masz też do wyboru inne formy wysyłki takie jak Inpost Kuriera albo Kurier DPD. Jeżeli preferujecie inne formy wysyłki to poprosimy o informację, chętnie zwiększymy możliwości naszego sklepu o nowe formy wysyłki.
Przeczytaj całość

Nowe okulary przeciwsłoneczne Kocie oczy czerwone

Nowe okulary przeciwsłoneczne Kocie oczy czerwone
Od dzisiaj w Binkle możesz kupić zjawiskowe okulary przeciwsłoneczne Kocie Oczy z czerwonymi ramkami. Czarna ramka połączona została z gumowymi zausznikami w kolorze czerwonym z wytłoczoną fakturą mozaikową. Jak na Kocie oczy przystało okulary mają gradientowe soczewki, które doskonale komponują się z całością okularów. Nowy model możecie znaleźć w kategorii Kocie Oczy oraz w kategorii Okulary damskie. W ofercie Binkle znajdziecie również bliźniaczy model z białymi zausznikami.
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej