Strona główna » Blog Binkle » Nakładki przeciwsłoneczne na okulary
Inni szukali
Bezpieczeństwo
Płatności obsługuje PayUPłatności
Nad bezpieczeństem transakcji czuwa CertumBezpieczeństwo
Sklep utrzymywany jest na serwerach HEKKO.Hosting

Nakładki przeciwsłoneczne na okulary

Okulary przeciwsłoneczne czy okulary korekcyjne

Wiele osób noszących okulary korekcyjne staje przed dylematem co zrobić w sytuacji mocnego słońca i konieczności noszenia okularów przeciwsłonecznych. Pierwsza opcja to zakup okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych. Okulary takie dają największe poczucie komfortu jednak wiąże się to z dużymi wydatkami. Druga opcja to zrezygnowanie z okularów korekcyjnych na rzecz okularów przeciwsłonecznych. Opcja ta oczywiście jest nie polecana. Nie noszenie okularów korekcyjnych może prowadzić do nieprzyjemności. W najlepszym wypadku niskie jest tylko poczucie komfortu. Wychodząc na przeciw osobom borykającym się z takim problemem producenci okularów przeciwsłonecznych mają w swojej ofercie nakładki przeciwsłoneczne na okulary korekcyjne.


Czym są nakładki przeciwsłoneczne na okulary

Nakładki przeciwsłoneczne na okulary korekcyjne to soczewki przeciwsłoneczne mocowane bezpośrednio na okulary korekcyjne. Nakładki składają się z zaczepu oraz przymocowanych do nich soczewek przeciwsłonecznych. Soczewki przeciwsłoneczne w nakładkach niczym nie różnią się od soczewek przeciwsłonecznych w okularach. Soczewki w nakładkach przeciwsłonecznych mogą być wykonane w dowolnym kolorze, mogą też posiadać dowolne filtry przeciwsłoneczne. Nakładki przeciwsłoneczne na okulary oferowane w naszym sklepie mają maksymalny filtr przeciwsłonecznych UV oraz warstwę polaryzacyjną. Polaryzacja nie wpływa bezpośrednio na zdrowie naszych oczu jednak nakładki przeciwsłoneczne z polaryzacją na okulary korekcyjne dają maksymalne poczucie komfortu w słoneczny dzień.

 

Na co należy zwracać uwagę kupując nakładki na okulary

Podobnie jak w przypadku okularów przeciwsłonecznych najważniejszym elementem w nakładkach przeciwsłonecznych na okulary korekcyjne są soczewki. Wybierając nakładki należy zwrócić uwagę na zastosowane w nakładkach filtry przeciwsłoneczne UV oraz fakt posiadania przez nakładki właściwości polaryzacyjnych. Pod względem technicznym należy również sprawdzić czy zaczep nakładek jest odpowiednio zabezpieczony gumą lub filcem. Brak takiego zabezpieczenia może powodować zsuwanie się nakładek z okularów oraz w najgorszym wypadku porysowanie szkieł okularów korekcyjnych. Ostatnim elementem to walory estetyczne czyli sam kształt soczewek, ich kolor oraz wielkość. Ciekawa funkcją nakładek przeciwsłonecznych jest możliwość ich odchylania bez konieczności odczepiania od okularów korekcyjnych. Kupując nakładki przeciwsłoneczne na okulary warto wyposażyć się w odpowiednie etui, gdyż konstrukcja nakładek jest zwykle delikatniejsza od ramek okularów przeciwsłonecznych.

 

nakładki przeciwsłoneczne na okulary
Nakładki przeciwsłoneczne zamontowane na okularach (fot. binkle.pl)
odchylone nakładki na okulary
Nakładki na okulary można odchylać bez odczepiania (fot. binkle.pl)
przymocowane nakładki przeciwsłoneczne na okulary
Przymocowane nakładki przeciwsłoneczne do okularów (fot. binkle.pl)

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog Binkle