Strona główna » Styl okularów » Lustrzane
Inni szukali
Bezpieczeństwo
Płatności obsługuje PayUPłatności
Nad bezpieczeństem transakcji czuwa CertumBezpieczeństwo
Sklep utrzymywany jest na serwerach HEKKO.Hosting

Lustrzane

Lustrzane okulary przeciwsłoneczne

Lustrzane okulary przeciwsłoneczne czyli popularnie lustrzanki to jeden z najbardziej popularnych typów okularów przeciwsłonecznych. Nazwa okulary lustrzanki wzięła się od rodzaju soczewek stosowanych w takich okularach przeciwsłonecznych. Soczewki lustrzane w okularach odbijają całkowicie światło, dzięki czemu wyglądają jak lustra. Ten rodzaj soczewek, stosowany w różnych fasonach okularowych daje największe poczucie prywatności, gdyż patrząc z zewnątrz oczy za okularami są niedostrzegalne. Cechą okularów lustrzanych, która powoduje że są często wybierane, jest również przyciągający wzrok efekt. Okulary lustrzane, niezależnie czy są to okulary nerdy, kujonki, pilotki czy też aviatory nie pozostają niezauważone w tłumie. Lustrzane okulary przeciwsłoneczne są bardzo uniwersalne i mogą być noszone zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Damskie okulary przeciwsłoneczne lustrzane są w praktyce takie same jak męskie okulary przeciwsłoneczne lustrzane. Oczywiście niezależnie od kształtu oprawek i kształtu soczewki okulary lustrzane przeciwsłoneczne posiadają filtr UV zabezpieczający wzrok przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, w szczególności promieni UV-A, UV-B oraz UV-C. Okulary przeciwsłoneczne lustrzane polaryzacyjne dodatkowo posiadają warstwę polaryzacyjną, która nie przepuszcza odbitych promieni słonecznych, dzięki czemu patrząc przez takie okulary nie widzimy odblasków i refleksów od gładkich i mokrych powierzchni takich jak karoserie samochodowe, asfalt czy też powierzchnia wody.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Polaryzacja

Dla kogo okulary przeciwsłoneczne lustrzane

Okulary przeciwsłoneczne z lustrzanymi soczewkami są dla wszystkich, którzy lubią przyciągać uwagę a jednocześnie chcą zachować odrobinę prywatności. Soczewki lustrzane, niezależnie od koloru czy to niebieskie, pomarańczowe, złote czy też po prostu srebrne nie pozostają niezauważone. Niezależnie od kształtu oprawek okulary lustrzane przyciągają wzrok i mogą stanowić bardzo istotny element garderoby. Okulary lustrzane dobrze prezentują się na głowach osób noszących styl elegant lub casual. Lustrzane soczewki w okularach dominują w całej konstrukcji okularów, spychają kształt oprawek na drugi plan. Sam styl oprawek również jest zwykle stonowany i jednokolorowy z uwagi na dominację soczewek. Można zauważyć pewne tendencje u osób wybierających okulary z lustrzanymi soczewkami. W przypadku kobiet okulary przeciwsłoneczne damskie w zdecydowanej większości wybierają kobiety w młodym wieku do 30 lat. Natomiast męskie okulary przeciwsłoneczne z lustrzanymi soczewkami wybierają mężczyźni w wieku do 40 lat. Zdarzają się oczywiście w wyjątki jednak w ilości nie zmieniających zauważalnych tendencji. Najczęstszą kreacją, do której wybierane są lustrzanki do klasyczne jeansy i ciemne bluzki. Lustrzanki są zwykle nierozłącznym elementem kreacji mającej swoja podstawę w skórzanej kurtce. Według danych statystycznych okulary przeciwsłoneczne z lustrzanymi soczewkami są wybierane zarówno przez osoby mające jasne blond włosy jak i ciemne włosy.
 
Damskie okulary przeciwsłoneczne lustrzaneOkulary przeciwsloneczne meskie lustrzaneOkulary lustrzankiOkulary lustrzanki dla mężczyzn

Rodzaje okulary lustrzanych

Okulary przeciwsłoneczne z lustrzanymi soczewkami można podzielić według dwóch kryteriów. Pierwsze kryterium do kolor soczewek a drugie kryterium do kształt oprawek a co za tym idzie również kształt samych soczewek. W kwestii koloru soczewki lustrzane w okularach przeciwsłonecznych występują w kilku podstawowych kolorach. Poza zdecydowanie najbardziej popularnym kolorem srebrnym popularne są również okulary z niebieskimi i złotymi lustrzanymi soczewkami. Znacznie rzadziej spotykane są okulary z pomarańczowymi, zielonymi czy też fioletowymi soczewkami. Niebieskie lustrzane soczewki występują w kilku odcieniach, od jasnego błękitu do ciemnego niebieskiego głębokiego koloru. Kolor soczewek oczywiście wpływa na postrzeganą przez noszącego okulary paletę barw i odbiór kolorów. Jest to dość istotne, jeżeli okulary przeciwsłoneczne mają być nie tylko elementem kreacji czy stylizacji ale stanowić mają ochronę wzroku czy też narzędzie w pracy.