Strona główna » Blog Binkle » Okulary przeciwsłoneczne z filtrem
Inni szukali
Bezpieczeństwo
Płatności obsługuje PayUPłatności
Nad bezpieczeństem transakcji czuwa CertumBezpieczeństwo
Sklep utrzymywany jest na serwerach HEKKO.Hosting

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem

okulary przeciwsłoneczne z filtremOkulary przeciwsłoneczne z filtrem


Podstawowym zadaniem okulary przeciwsłonecznych jest ochrona naszych oczu. Aby okulary przeciwsłoneczne chroniły nasze oczy muszą posiadać filtr UV. Działanie takiego filtru polega na nie przepuszczaniu szkodliwych dla oczu promieni słonecznych. Należy zwrócić uwagę, ze nie każde okulary przeciwsłoneczne muszą posiadać filtr UV. Dlatego wybierając swój ulubiony kształt i kolor okularów warto również poświęcić chwilę uwagi na sprawdzenie czy wybrane okulary przeciwsłoneczne posiadają odpowiedni filtr.
 

Co robi filtr UV w okularach przeciwsłonecznych

 

Zacznijmy od tego co to są promienie UV. Promienie UV to skrót od promieniowania ultrafioletowego. Słońce emituje trzy rodzaje promieniu UV: UVA, UVB oraz UVC. Promieniowanie UVC jest zatrzymywane przez warstwę ozonową naszej planety. Pozostałe typy promieni, czyli UVA oraz UVA nie są zatrzymywane przez warstwę ozonową i docierają do powierzchni Ziemi, co oznacza, że mogą szkodliwie wpływać na nasze zdrowie. Najbardziej popularnym filtrem oraz jednocześnie najlepiej chroniącym nasz wzrok jest filtr UV400. Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV400 całkowicie powstrzymują szkodliwe dla oczu promienie UVA oraz UVB.


Filtr UV a kolor soczewek

 

Kolor oraz intensywność barwy soczewek w okularach przeciwsłonecznych nie wpływa na działanie filtru UV. Oznacza to, że można mieć okulary przeciwsłoneczne z bardzo ciemnymi soczewkami, okulary przeciwsłoneczne z lustrzanymi soczewkami albo okulary przeciwsłoneczne z przeźroczystymi soczewkami i każde z nich, jeżeli posiadają ten sam filtr UV, będą tak samo zabezpieczały nasz wzrok. Warto natomiast pamiętać że poza szkodliwym promieniowaniem podczas ekspozycji na słońce doświadczamy jeszcze zmęczenia wzroku. Na zmęczenie oczu bezpośrednio mają wpływ kolor oraz intensywność barwy soczewek.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog Binkle