Strona główna » Blog Binkle » Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją
Inni szukali
Bezpieczeństwo
Płatności obsługuje PayUPłatności
Nad bezpieczeństem transakcji czuwa CertumBezpieczeństwo
Sklep utrzymywany jest na serwerach HEKKO.Hosting

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

okulary przeciwsłoneczne z polaryzacjąOkulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

 

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest polaryzacja. Wikipedia wyjaśnia bardzo profesjonalnie: „Polaryzacja to właściwość fali poprzecznej, dotycząca uporządkowanej relacji między kierunkiem oscylacji zaburzenia a kierunkiem rozchodzenia się fali.” Fajnie, tylko co to znaczy? Najprościej jest opisać co uzyskujemy za pomocą polaryzacji. Tak więc okulary przeciwsłoneczne wyposażone w warstwę polaryzacyjną nie przepuszczają światła odbitego. Oznacza to, że patrząc przez takie okulary nie oślepiają nas refleksy słoneczne, słońce odbite od gładkich powierzchni i jasnych powierzchni. Nieprzepuszczanie światła odbitego dotyczy zarówno światła słonecznego jak i sztucznego.


 

różnica w okulara z polaryzacją i bezRóżnica okularów z polaryzacją i bez polaryzacji

 

Różnica jest dostrzegalna bardzo szybko. Otóż patrząc przez okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją zauważymy zdecydowanie mnie odblasków szczególnie od gładkich powierzchni takich jak na przykład karoserie samochodów, woda, mokre nawierzchnie. Nosząc zwykłe okulary przeciwsłoneczne kolory postrzegane przez nas będą zdecydowanie mnie wyraziste i bledsze. Nosząc okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją  okulary będą żywsze i ostrzejsze.


 

co nam daje polaryzacjaDla kogo okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

 

Dla niektórych osób polaryzacja w okularach przeciwsłonecznych to dodatek dla kierowców. Nic bardziej mylnego. Co prawda dla osób prowadzących samochodów polaryzacja w okularach jest naprawdę przydatna i zdecydowanie poprawia widoczność na drodze jednak to nie wszystko. Każdy noszący okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją doceni jej właściwości. Nie tylko podczas wypoczynku nad morzem czy w czasie zimy, ale również w zwykłe słoneczne dni.


 

co nam daje polaryzacjaCo nam daje polaryzacja w okularach przeciwsłonecznych

 

Główną zaletą noszenia okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją jest mniejsze męczenie oka a co za tym idzie ogólne poczucie mniejszego zmęczenia. W takich okularach przeciwsłonecznych dzięki temu że nie jesteśmy oślepiani przez odblaski i refleksy mniej wytężamy wzrok. Dzięki temu że kolory są bardziej wyraziste a cały obraz bardziej klarowny komfort przebywania na słońcu jest zdecydowanie wyższy.


 

czy warto kupić okulary z polaryzacjąCzy warto kupić okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

 

Polaryzacja w okularach przeciwsłonecznych nie jest obowiązkowa. Zarówno okulary z polaryzacją jak i bez polaryzacji jeżeli posiadają ten sam filtr UV zapewniają takie same zabezpieczenie naszego wzroku przez szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Jednak poza właściwościami ochronnymi wzroku, walorami dekoracyjnymi stroju okulary przeciwsłoneczne mają również dawać komfort patrzenia. A okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją taki komfort dają zdecydowanie większy. Różnica w cenie pomiędzy okularami przeciwsłonecznymi z polaryzacją i bez polaryzacji jest niewielka i zdecydowanie rekompensuje różnicę w komforcie noszenia okularów.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog Binkle